Cezarego 12, 97-200 Tomaszów Mazowiecki +48 504 009 075 Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00

Wrastające paznokcie

Paznokcie wrastają w wał okołopaznokciowy powodując ból

Wrastający paznokieć to bardzo przykra dolegliwość. Jeśli odczuwasz ból w okolicy paznokcia stopy podczas chodzenia, masz dyskomfort w bucie, stan zapalny w okolicy palców stóp, ropę lub silny obrzęk – najprawdopodobniej masz wrastający paznokieć.

 

Wrastający paznokieć różni się od zdrowego paznokcia tym, że boczne jego krawędzie wrzynają się w skórę otaczającą paznokieć, zwaną wałem okołopaznokciowym.Początkowy stan powoduje dyskomfort, a nieleczony może spowodować stan zapalny i opuchnięcie wałówokołopaznokciowych.

 

Przyczyną powstawania takiego stanu jest zazwyczaj zaburzenie biomechaniki stopy – płaskostopie poprzeczne czy też koślawość, ale również nieprawidłowe obcinanie paznokci, noszenie butów z wąskimi noskami, nadwaga, ciąża. Nie bez znaczenia również jest genetyka.

 

Wkręcający się paznokieć to natomiast charakterystyczne zwijanie się paznokcia w rurkę. Przyczyną tej dolegliwości jest deformacja paliczków dalszych kości stopy, spowodowana nieprawidłową biomechaniką stopy. Tu także dużą rolę odgrywa genetyka.

 

Gabinet Zdrowych Stóp w Tomaszowie Mazowieckim to niewątpliwie idealne miejsce na mapie województwa łódzkiego, gdzie w łatwy sposób pozbędziemy się Twojego problemu. Podolog, czyli specjalista od chorób stóp, zaproponuje odpowiednią metodę pomocy – npklamrę na wrastające paznokcie, aby pozbyć się tej nieprzyjemnej dolegliwości i towarzyszącego jej bólu.

 

W przypadku wystąpienia takich dolegliwości, jak ból w okolicy paznokcia, zaczerwienienie i opuchlizna, a także krwawienie lub pojawienie się ropnej wydzieliny – jak najszybciej umów wizytę w naszym gabinecie podologicznym.

Borykasz się z podobnym problemem?
Nasi specjaliści pomogą ci go rozwiązać.