Cezarego 12, 97-200 Tomaszów Mazowiecki +48 504 009 075 Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00

Podstawowy zabieg podologiczny

Podstawowy zabieg podologiczny to inaczej specjalistyczny pedicure leczniczy.

Przed przystąpieniem do zabiegu przeprowadzamy zawsze wywiad podologiczny dotyczący zdrowia i dotychczasowych zwyczajów pielęgnacyjnych oraz dokładne oględziny stóp.

 

Celem zabiegu jest usunięcie wszystkich zrogowaceń (odcisków, modzeli), opracowanie płytki paznokciowej , wyczyszczenie wałów okołopaznokciowych a także wdrożenie postępowania leczniczego i ustalenie pielęgnacji domowej.

 

Pedicure leczniczy różni się od kosmetycznego. W odróżnieniu od pedicure kosmetycznego, podolog nie pracuje na rozmoczonej skórze (nie moczymy stóp w misce), ponieważ zaburza to obraz zmian mogących pojawiać się na skórze, wyklucza rzetelną diagnostykę zmian na niej powstających jak i skutkuje usunięciem nadmiernej ilości naskórka, co niestety powoduje szybsze narastanie niepożądanych zrogowaceń.

 

Do podstawowego zabiegu podologicznego w naszym gabinecie stosuje się wyłącznie specjalistyczne narzędzia, które  są sterylizowane w autoklawie medycznym bądź jednorazowe narzędzia podologiczne.Dzięki temu eliminuje się ryzyko zakażeń bakteryjnych, grzybiczych i wirusowych. Skóra opracowywana jest skalpelem, zgodnie z przyjętymi procedurami podologicznymi. Dzięki wdrożeniu odpowiedniej specjalistycznej pielęgnacji stopy zachowają gładki i zdrowy wygląd na wiele tygodni.

Borykasz się z podobnym problemem?
Nasi specjaliści pomogą ci go rozwiązać.