Cezarego 12, 97-200 Tomaszów Mazowiecki +48 504 009 075 Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00

Modzele

Modzele to ogniska hiperkeratoz, czyli nadmiernie zrogowaciałe obszary skóry, o żółtej barwie i nieregularnym kształcie.

Od odcisków odróżnia je brak czopa rogowego. Zazwyczaj znajdują się w obrębie śródstopia i są efektem nadmiernego opadania główek kości śródstopia. Jest to nieprzyjemna dolegliwość, która nieleczona powoduje duży dyskomfort lub uczucie pieczenia.

 

Usuwanie modzeli w gabinecie podologicznym w Tomaszowie Maz., jest bezbolesne, bezpieczne i odbywa się w komfortowej atmosferze. Modzele usuwane są jednorazowymi lub sterylnymi narzędziami. Bezpieczeństwo naszych pacjentów, dla zespołu podologów z gabinetu w Tomaszowie Maz., jest nadrzędną sprawą.

 

Pacjenci często szukają pomocychirurgicznej (wycięcie) lub dermatologicznej (wymrażanie), co nie tylko nie eliminuje problemu, ale niejednokrotnie skutkuje powstaniem bolesnej blizny, która podczas chodzenia i nacisku powoduje przewlekły ból.

 

Aby skutecznie pozbyć się modzeli należy, oprócz wizyt w gabinecie podologicznym, zaopatrzyć pacjenta w indywidualne wkładki ortopedyczne aby odpowiednio odciążyć miejsca ucisku i prawidłowo ustawić stopę.

Borykasz się z podobnym problemem?
Nasi specjaliści pomogą ci go rozwiązać.